Controle van de Lekdijk
Om veilig te kunnen wonen, werken en leven, zijn sterke en goed onderhouden dijken onmisbaar. Daarom voert HDSR op 22 en 29 september een dijkinspectie uit.
De staat van de dijk in beeld
Tijdens de dijkinspectie controleren medewerkers van het waterschap zorgvuldig de staat van de dijk. Zij letten onder andere op scheuren, verzakkingen en andere beschadigingen die de dijk kunnen verzwakken. Door eventuele problemen op tijd te signaleren, kunnen maatregelen worden genomen om de dijk sterk en veilig te houden. Zo dragen de controles bij aan de bescherming van het gebied tegen hoog water.
Geen afzettingen
Tijdens zowel de dijkinspectie zijn er geen afzettingen. De dijk blijft toegankelijk voor wandelaars, fietsers en bestuurders van rijtuigen.
Meer informatie over veilige dijken vindt u op de website hdsr.nl/veiligedijken.
