Watersysteem Rijnsloot verbeteren (Cothen)
In dit project nemen we maatregelen om het watersysteem rond de Rijnsloot (Cothen) te verbeteren. Hiermee gaan we wateroverlast tegen rond Cothen, met name tijdens nachtvorstbestrijding. We sluiten de Rijnsloot anders aan en stellen stuwen anders af, zodat de wateraanvoer beter gedoseerd kan worden. Ook automatiseren we de aansturing van het watersysteem (stuwen).

Kaart verbeteren watersysteem Rijnsloot (Cothen)
De rode stippen op deze kaart geven de locaties aan waar we het watersysteem verbeteren in dit project.
Wateraanvoer Rijnsloot beter doseren

Het water uit de Rijnsloot wordt gebruikt bij nachtvorstbestrijding. Met dit water worden boomgaarden besproeid, om te voorkomen dat de jonge knoppen bevriezen. Doordat de stuwen nu niet goed op elkaar aansluiten, ontstaat er soms wateroverlast. In dit project verbeteren we het watersysteem rondom de Rijnsloot. Deze wordt straks gevoed via gemaal De Geer, in plaats van gemaal Ossewaard. We passen de stuwen aan, zodat de aanvoer van water beter gedoseerd kan worden. Ook kan het watersysteem straks op afstand bediend worden (met behulp van zonne- en windenergie).
Nachtvorstschade bestrijden, hoe werkt dat?
In het voorjaar kan vorst de bloesems beschadigen. Door de boomgaarden te besproeien met water uit de Rijnsloot, vormt zich een ijslaagje om de knoppen. Onder dit ijs blijft de temperatuur behouden en vriest het fruit niet kapot. Fruittelers hebben thermometers tussen de fruitbomen staan, ze krijgen een seintje als de temperatuur richting het vriespunt gaat en ze aan de slag moeten met nachtvorstschadebestrijding.

Dit is een voorlopige planning. We werken deze bij als de planning wijzigt of als we nieuwe informatie hebben over dit project.
Legenda
- Afgelopen
- Huidig
- Aankomend

