Hoogheemraadschap de Stichtse Rijnlanden
Homepage > Digitaal loket > Recreatie > Fietsen en wandelen

Fietsen en wandelen

Heeft u genoeg van het digitale waterschap? Wilt u die stuwen, gemalen en rioolwaterzuiveringsinstallaties wel eens in het echt zien?
Volg dan één van onze wandel- of fietsroutes.  

Selecteer een route:


Selecteer een route uit onderstaande keuzemenu ('rubrieken') en klik op 'tonen'.
U krijgt dan per route een korte beschrijving, en kunt de route direct downloaden en/of aanvragen.

 

Wandeling: Dijkkunstwerk (Steenwaard)

Wandeling dijkkunstwerk Jeroen Hoogstraten

dijkkunstwerk van kunstenaar Jeroen Hoogstraten

In het voorjaar van 2001 is in de Steenwaard in Schalkwijk een dijkkunstwerk geplaatst van de kunstenaar Jeroen Hoogstraten. Het is de inspanning van een bezoek zeker waard. Uit alle Utrechtse gemeenten, die worden beschermd door de Lekdijk, zijn ‘happen’ genomen uit herkenbare pleinen of straten. De bestratingen zijn op dezelfde hoogte ten opzichte van de rivier geplaatst in zeshoekige kokers.
Zo is te zien hoe hoog het water op de verschillende plaatsen zou staan als er geen dijken zouden zijn.

Het pad vanaf de veerpont is het hele jaar toegestaan, het pad door de Steenwaard van april tot oktober. Bij nat weer is het is aan te raden laarzen of waterdichte wandelschoennen aan te trekken.

Korte wandeling (alleen bij normale waterstanden):

  • vanaf het pontveer Culemborg, onder de spoorbrug door
  • vervolgens rechtsaf naar de spoordijk (500 m)

Lange wandeling (alleen bij normale waterstanden);

  • Als onderdeel van een ‘Rondje Steenwaard’ (4 km).

Sidebar

Route(s) downloaden/aanvragen

Selecteer een route uit het keuzemenu, en klik op Tonen.
U kunt de route vervolgens aanvragen of downloaden.
 
Naar boven