
Het waterschap is in 2009 gestart met het baggeren van enkele sloten op universiteitsterrein De Uithof. De eerste watergangen zijn eind vorig jaar gebaggerd. De overige sloten worden tussen juli en augustus van dit jaar opgeschoond.


Klik op de afbeeldingen voor een groter formaat.
Aanleiding voor dit project is het grootschalig onderhoudsplan (GOP) van het waterschap en daaruit volgend, het baggerplan stadswateren Utrecht. Doel is om de wateren minimaal 15 jaar op voldoende diepte te houden en de verontreinigde waterbodem te verwijderen.
De watergang bij de Leuvenlaan, langs de Toulouselaan en langs de hoofddijk op het universiteitscentrum De Uithof in de gemeente Utrecht.
De bagger wordt met een schuifboot bij elkaar geschoven. Een kraan schept de bagger uit het water in een vloeistofdichte vrachtwagen die het vervolgens naar een stortlocatie in Drempt brengt. De watergangen die we meenemen voor de gemeente en universiteit zijn schoner. deze bagger wordt op een naastliggend weiland van de faculteit natuurgeneeskunde verspreid.
De bereikbaarheid van De Uithof moet gegarandeerd blijven. Daarom voeren wij de werkzaamheden net voor en in de zomervakantie uit.
In dit project werken wij samen met de Gemeente Utrecht en de Universiteit Utrecht. Daarnaast maakt dit project deel uit van een groter project waarbij alle sloten, vijvers en andere watergangen in Utrecht baggerschoon worden gemaakt.
Naast de bereikbaarheid voor fietsers, bussen en auto’s geen bijzonderheden.
Het eerste deel van het project is eind 2009 opgeleverd. Het tweede deel van de werkzaamheden wordt in de zomermaanden van 2010 uitgevoerd, in de maanden juli en augustus.
Bel met projectleider Freek Visser, tel. (030) 634 58 35 of Paul van der Linde, tel (030) 634 58 65.